Alternativní světy

29. listopadu 2016 v 21:10 |  Myšlenka dne
Znáte to, večer si jdete lehnout do postele. Osprchovaní ležíte v peřinách, všude tma. Z venku k vám doléhá zvuk aut z blízké silnice a občas něco u sousedů bouchne na znak toho, že dnes jste šli do postele výjimečně brzy. Jenže spánek nepřichází. Tuho k sobě stisknete víčka a místo upokojivého spánku přichází různé představy.
Někdo sní o tom, co by se mohlo stát. V duchu si představujete svoji vysněnou budoucnost. Proč o tom nepřemýšlet teď když se celý den za tou představou honíte. Vidíte se v bohaté vile, úspěšná kariéra, krásné klidné děti se samými vyznamenáními a úspěchy které jste vy nedosáhli.
Nebo sníte o tom, co bylo a jak jste se mohli zachovat. Ano stojíte tam kde před lety, kolem vás proudí čas a zastavíte to v správný okamžik aby jste změnili rozhodnutí nebo neudělali činnost, kterou jste tehdy jako bláhový považovali za správnou. Ted je to ale pro vás chyba, taková, kterou byste vymazali ze svého života a tak vás trápí před spaním.
Co vidím ale já za zavřenými víčky? Jiné světy.
Jsem v těle úplně jiné ženy s úplně jiným životem. Přecházím se ulicemi a podvědomě vím, že mířím na tržnici. Centrum ruchu, stánků s různým zbožím. Představuji si, jakou by měla postavu, jak to její tělo obepínají honosné černo-zelené šaty.
I když ten korzet je utáhlý příliš, její ňadra drží na správném místě a nad nimi se houpe medailonek. Tmavě hnědé kudrnaté vlasy jsou schované pod kloboučkem. Při chůzi se ladně nese v střevíčcích na mírném podpatku a chůze v nich ji neděla žádný problém ani po dlážděných hlavách.
Dojdu na tržiště a rozhlédnu se, po tváři mi prolétne mírný úsměv a cítím se potěšená.
Čím?
Kým?
To musí můj mozek zpracovat, promyslet.
Mám vstát z postele a začít si to zapisovat? Nebo si užít jeden z mnoha životů, které mě dnes v noci čekají. Možná se k němu zítra večer vrátím a později ho začnu psát. Nebo zůstane v mojí hlavě a budu si ho moc dosnít.
Nezaleží na tom, kým v noci jsem, jestli tulačkou v brzkém středověku nebo vysoko postavenou dámou v začínajícím novověku. Ta neskutečná možnost být kýmkoliv je dech beroucí. Začínám si čím dál víc užívat možností ve fantaziích. Předtím jsem se v psaní upla jen na jeden žánr. Vlkodlaci, andělé a různé fantasy potvůrky, ale jaksi mám chuť prožít nové dobrodružství.
Neřekla bych přímo, že bych z toho vyrostla, to ne. Je to věc, která mě bude ještě dlouho bavit. Ale a to je teď hodně podstatné, probouzí se ve mně touhy zakrádat se v noci lesem s nožem a stopovat elfy a jiné lesní tvory. Vyšplhat na vysokou horu a zahlédnout draky. Pyšně se nést chudinskou čtvrtí a zakrývat se ústa hedvábným kapesníkem zatímco moje drahé boty klapou o udusanou zem, po které většinou chodí bosé nohy.
Čím dál víc chci vyzkoušet víc žánrů a postupně s tím začínám. Odpoutávat se od svého stereotypního psaní, a úspěšně říct: "Ano daří se mi to."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama