Jak žít s chlapem a nezešílet

29. listopadu 2016 v 21:15 |  Mars a Venuše
Věřím tomu, že to zažila téměř každá žena, která bydlí s chlapem. Ale nejspíš nejobecněji se to dělí na dvě kategorie, pohádkový sen a peklo kdy ho chcete strčit z 12 patrového domu a pak ho ještě pobodat. S muži je to jak na horské dráze a co si budeme nalhávat to i s námi. Ale před nedávnem jsem přemýšlela, jestli je fakt skutečná realita že v létě ve vztahu přichází víc krizí. Jestli je to tím že holky a ženy se míň oblékají a ukazují víc kůže nebo tím že všude po nás řvou reklamy o tom, jak si máme užívat života a jít pařit na milion festivalů, to netuším.

Ale v létě u většiny můžu, nastává takové to období dětského vzdoru anebo pro ženu začne pohádka o krásném princovi, který jí věnuje celé léto. Já zažila obojí a několikrát ale bohužel letos je to spíš o tom ubodaní.
Na internetu najdete neskutečné množství článků o tom jak řešit krizi, jak předejít krizi, jak tohle a tamto. Ale většině se z toho podle mě nedá věřit, protože i když chlapy tak rády házíme do jednoho pytle, nejsou úplně stejný. To vůbec. Kolikrát jste si v duchu řekli u kamarádčiného přítele nebo partnera že takového vola byste doma nechtěli mít? Já už párkrát ano a proto svého chlapa miluji, že i když je na zabití (ano dost často) ale přesto bych se ho nechtěla vzdát. Nedej bože kdyby mi ho jiná chtěla vzít, tchýně se samozřejmě nepočítá.
Co jsi tak všímám v průběhu našeho vztahu a taky v okolí že nejčastější problém je komunikace. Ano všude jsou ty obrovské titulky, jak spolu máme komunikovat a řešit problémy atd. Ale kdo to po pravdě nezažil? Přijde z práce ubručený, unavený a vy znuděné nebo nevypovídané jak já na mateřský a chcete si povídat. Čekáte reakci? Já už ne, usměji se, zeptám se, jak bylo v práci a jestli chce něco na večeři. Proč? Stejně bych se nic nedozvěděla, většina chlapů nenávidí probírat věci, jako jak bylo, co dělal, jaká byla svačina. Při té představě že se ho to ptám, pokaždé mu musí být zle a tak se už neptám. Protože odpovědi by byli, bylo na ho*no, dělal to co vždy a svačina byla fajn. Někdy mám pocit, že ve většině vztahů se na tohle ženy ptají kvůli dobrému pocitu, že se o něj zajímají. Ale na co nám to je pokud dělá něco, čemu my nerozumíme? Proto jsem tuhle otázku ze svého repertoáru vypustila.
Pořád si říkám v jednoduchosti je krása, pokud jste jedna z těch šťastných jak já a dokážete si najít na vztahu pozitiva tak si to zbytečně nekomplikujte výčtem chyb. Jediné co se stane, je to, že chlap se obrní a zbytečně bude podrážděný, co bude mít dopad například na výslech ohledně toho kolik peněz a na co je vlastně potřebujete. Pokud si s klidným svědomím můžete říct, ano mám doma chlapa, který i když není dokonalý, například sbíráte trenky po zemi, raz za čas nějakou to ponožku, ráno pár lahváčů co zůstane u televize. Nebo zapomene vyvěsit prádlo, špatně umyje nádobí, nebo rozbombarduje kuchyň kvůli tomu, že vaří oběd, protože jste byla někde pařit s kámoškami po dlouhé době a není navařeno. Můžete si se mnou nahlas oddechnout.
Vždy to totiž může být horší a nebo ne.
Představte si, že by jste bydleli s takovým prototypem co vám popíšu. Dejme mu jméno například Jakub (neberte si to nikdo osobně prostě je to jméno v kalendáři). Tenhle Jakub chodí do práce, vydělává pěkné penízky, ale pořád to není dost, zařadíme ho například do takového průměru. Netrpíte finančně doma, ale není to ani obrovský blahobyt. Jakub je šikovný mladý chlap a jo čert to vem hezký, že jo? Máte ho spokojeně doma, kde uklízí, vaří, pečuje o vás, chodíte na večeře nebo do kina. Rozmlouvá do noci s vámi o vašich názorech, jak jste se měli, pochválí účes i manikúru a po skvělém milovaní vám dá pár korunek nech si zajdete koupit tu pěknou krajkovou soupravu, co jste viděla v tom drahém obchodě se spodním prádlem. Dobře a teď se probudíme všechny, přestaneme slintat a uvědomíme si jednu věc. Minimálně 85% chlapů tohoto typu už chlapa má! A pokud ne mají tak chytrou ženu, která by vám dřív vyškrábala oči a vytrhala vlasy takovým způsobem, že by ani prodloužit nešli, než aby se ho vzdala.
Pak tu máme druhý typ, například Libor. Libor je z nižší vrstvy a častěji má víc hluboko do kapsy než aby vám něco koupil. Po večerech chodí pít, někdy rovnou po práci a vrací se pozdě v noci, když už spíte, protože jste to vzdala kvůli těm pytlům pod očima, co jste si kvůli němu vybrečela. Takový Libor se za celou noc neozve, nic neocení, máte podezření, že hraje automaty nebo dokonce že běhá za šlápotami. Domů chodíte ověnčená taškami a strhaná jak kůň- Nemáte žádnou psychickou podporu, o peníze aby bylo na jídlo, se musíte hádat. A sex je věc, která se provádí o samotě ve sprše. Jednoho dne se na vás vybodne kvůli mladší, hezčí, a hlavně bez pytlů neboli sprostě označeno méně použitou, novější. Budete na všechno sama, ale dá se z toho vyhrabat, to vždy.
Existují takové extrémy, ale jsou i takový z toho zlatého středu. Pokud si můžeme říct, stará se, nepije, není závislý na automatech, neběhá za ženskými a radši kouká na fotbal než na ženské v pornu tak jsme v klidu. Máme vysoké nároky na muže a vždy budeme je mít. Některé děláme tu chybu, že jsme na muže stejně tvrdé jak na sebe, bohužel ale ne všichni to zvládají. Ne nadarmo se říká, že muž dokáže dělat jenom jednu věc naráz, evoluce jim nejspíš ten multitasking nenadělila tak proto hledají nás. Drahé polovičky, které jim pomůžou zvládat každodenní život, je hodně žen, co řekne, že svému chlapovi nebude dělat matku a je strašně málo můžu, kteří přiznají, že tu péči alespoň raz za čas potřebují.
Večer se k své lásce přitulte a řekněte mu něco hezkého nebo ho nechte hodinu povídat o něčem, co mu udělá radost, například o fotbale. Uděláte tím radost nejen jemu ale i sobě protože budete vědět, že je doma s vámi a nedělá něco, co by se vám nelíbilo. Někdy je lepší než když je doma a nadáváte, že nic nedělá, jak kdyby se sbalil a šel do té hospody.
Berte prosím ohled na můj názor, neříkám, že všechny chlapy jde škatulkovat, jsou i světlé výjimky. To samé platí u žen, nikdo nejsme dokonalý tak proto berte zřetel na to i ohledně tohoto článku.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama