Prostě Vánoce!

29. listopadu 2016 v 20:54 |  Oddechovky
Maria s nadšením vylezla z postele. Byli Vánoce, dnes bude s rodinou koukat na pohádky, čeká je skvělá hostina od maminky a samozřejmě dárky. Jako první zapadla do koupelny a po rychlé sprše se oblíkla do svého vánočního pyžama. S rodinou měli takovou menší tradici. Že se všichni u snídaně potkají v pyžamu a celé dopoledne sledují pohádky.


Pro tento rok měla kostkované černobíle kalhoty a rudě červené tričko s sobem. Stáhla si vlasy do ohonu, nazula papuče a seběhla po schodech do obyváku. U televize už seděl její bráška v tmavě zeleném pyžamu s vzorem pavučiny. A to mu bylo 24! O Matěje se opírala její malinká sestra Klaudinka, v bílo-modrém pyžamku s vločkami a s Olafem na tričku. Ta dívka se do něj zamilovala.

Maria si vlezla z druhé strany jak seděla Klau a zakoukala se na televizi. Vypadalo to že rodiče ještě spí ale po chvýli ucítila vůni livanců z kuchyně. Ani ne za moment došla maminka s podtácem naloženým lívanci a čokoládovou polevou na ně. Pak se k nim připojil táta v šedém pyžamu s vanočními cukrátkami na hrudi. Maminka v krasném béžovém pyžamu si sedla na kraj křesla k tátovi a podala mu hrnek s kafe. Pak se celá rodina koukala celé dopoledne na pohádky.

Než Klau začla vymýšlet a strkat do sourozenců. Nakonec se roztáhla natolik že oba sve starší sourozence zhodila z gauče. Samozřejmě oni ji to neodpustili a nelítostně jí začli lechtat. Malá byla uplně rudá v tváři a až jí tekly slzy od smíchu. Pak se ale přecejenom její sourozenci nad ní slitovali. Když skončil Mrazík tak se celá rodina vybrala po svém. Klau si šla hrát ven se sněhem a Matěj se zavřel ve svém pokoji.

Maria se hodila ve svém pokoji na postel a rozesilala přanička k vánocum všem kamarádům. Až se nakonec zastavila před jedným z kontaktů. Adam. Má mu popřát štastné a veselé nebo jenom k svátku. Tajně pod postelí měla schovaný pro něj dárek. Ale nedávno se rozešli a ji to bolelo.

Proč by mu měla přát všechno vesele a štastné když on ji ubližil? Přemýšlela že jeho dárek dá bratrovi ale nakonec to v duchu zamítla protože to bolo víc osobní než původně zamýšlela koupit.

Přecejenom jeho jméno vynechala a odepsala na pár zpráv a zavolala babičce s dědečkem. I když je zítra uvidí chtěla jim udělat radost a popřát jim. Od kdy byl děda nemocný tak tam vždy chodili na druhý den a večer na vánoce do kostela na půlnoční mši.

Její maminka šla kolem dveří a zaklopala na ně. "Mario je čas!"zakřičela na ni a pokračovala v chuzi dál. Maria vyskočila z postele když si uvědomila kolik je hodin. Měla být už dávno oblečená na večeři a na každoročné vanoční focení. Převlíkla se do černých třpytivých šatů, natahla silonky, vlasy trošku vzala lakem na vlasy. Ještě se trošku nalíčit a obout kozačky a mohla jít.

Dole na gauči už seděl bratr se sestrou tak si sedla na gauč a mala si sedla dolu na zem před sourozence. Maminka seděla na opěrce gauče a když táta zmáčknul přednastavenou spoušt tak ještě cestou k mamince zakřičel.

"Všichni usmívat!" všichni jsme se usmáli a oslepil nás párkrát blesk. Až byl táta spokojený tak jsme se přesunuli k vánočnímu stolu.
----
Letos se mamka překonala. Její rybí polévka byla báječná. Samozřejmě jsme měli kapra a bramborový salát, byla to fakt mnamka. Po vydatnom jídle jsme si posedali do obyvaku a bratr neustale ujídal koláče. Nechápu kam se to do něj vleze. Začly se pomaly rozdávat dárky. Jako první dostala sestra obrovskou haldu hraček. Není nad to na ni koukat jak jí svití oči nadšením když trhá balicí papír a pod ním objevuje nějakou hračku kterou si přála. Bracha dostal nový laptop a hned už ho zapínal a skoušel na něm co všchno umí.

Já jsem dostala jeden velký balíček. Opatrně jsem sundala balicí papír a horela nedočkavostí co vevnitř najdu. Když jsem otevřela krabici nadšeně jsem vypískla. Byl tam kufr. Jak jsem ho otevřela tak byl komplet pobalený a vevnitř zastrčené letenky. Byli dvě. Jaksi jsem se zapoměla zmínit rodičům že s Adamem už nejsem. Někdy začátkem roka jsem si vysnila cestu do Londýna a moji skělý rodiče mi koupili letenky.

Nadšeně jsem vyobímala oba a děkovala jim ještě deset minut. Pak jsem měla ještě par baličku s knihami a nějakou kozmetiku a šperky ale nic mi nuž neudělalo takovou radost jak ty letenky. Rodiče si nakonec rozbalili wellness víkend pro dva který jsme s bráchou zaplatili na půl i když jsem na to dala víc než polovinu peněz co jsem si za celý rok vydělala,ale zasloužili si to.

Celá rodina zkoumala svoje dárky a ja jsem se prohrabovala kufrem a zkoušela si nové oblečení. Až nakonec maminka sestru vyhnala do postele a mě a rodiče čekala pulnoční mše. Letos bratr nešel a hlídal sestru, minulý rok jsem zas byla doma já. Hodila jsem na sebe kabát a vyšla nahoru pro kabelku. Hodila jsem do ní bombony a odešla dolu počkat na rodiče. Ani jsem si neuvědomila že už je tolik hodin a musíme jít. Tedkom jsme to fakt protáhly.

Vyšli jsme z domu a nasedli do auta. Táta řídil ke kostelu a během deseti minut jsme byli tam. Babička měla čekat na nás uvitř. Měla to kousek od domu takže v tom nebyl problém. Babička stála venitř kostela a čekala na nás. Kolem byla kopa lidí všichni se snažili najít si nejlepší místo. Vyobímala jsem babičku a dala ji pusu. S mávnutím ruky jsem se odporoučela a zamířila na balkon. Vždy když jdeme na půlnoční rodiče sedí dolu s babičkou a ja si jdu vychutnávat hudbu a ten výhled nahoru na balkon.

Cestou jsem potkala par lidi ale vyjimečně jich tu nebylo až tolik. Stoupla jsem si ke kraji balkonu a opřela se o zabradlí. Kostel byl v krásnem gothickém styl. Barevné sklá odráželi světlo svíček a celková výzdoba působila vanoční atmosférou. Když začli hodiny odbíjet v celém kostele zhaslo světlo a bylo vidět jen hlavní část chrámu kde se konala bohoslužba jelikož tam bylo nejvíc svíček.

Zacítila jsem ruky na pasu a následně mě někdo zezadu objal a položil mi ruky na ty moje na zabradlí. Chtěla jsem se otočit ale on mírně zatlačil ramenami na moje a ja jsem zacitila tu jemnou skořicovou vůni. Adam.

Roztřeseně jsem vydechla a opřela se mu o hrudník. Nechala jsem svoje myšlenky uplne ta-tam a řekla si že si aspoň vánoce užiju i když jsme se rozešli. Po líci mi stekla jedna slza a ta procítěná hudba mi na náladě nepřidala. Cítila jsem jeho rty ve vlasech a poté na krku. Dal mi jemný bozk na krk a po chvýli mi zavrátil hlavu k sobě a vášnivě se mi vrhnul na rty.

Stála jsem opřená o něj s zakloněnou hlavou a líbala ho. Vkládala jsem do bozku všechnu tu frustraci že mě opustil.
Dozněla hudba a rožlo se světlo. Jelikož na balkoně byla pekelná tma. Nikdo neviděl že jsme se líbali. Mírně ružoví jsme vedle sebe nejistě postávali. Adam si mě přítahnul do náruče a něžně mě obejmul.

"Štasné a Veselé Mají." Špnul mi do ucha a vložil mi sametovou krabičku do ruky. "Zítra dojdu, všechno ti vysvětlím." Dal mi bozk na líce a bez dalšího slova se stratil v davu.

Zmateně jsem na něj koukala až mi zmiznul z dohledu. Prohlédla jsem si obdélníkovou větší krabičku stříbrné barvy. Když jsem ji otevřela zalapala jsem po dechu. Vevnitř byl neskutečně krasný střibrný nahrdelník a na něm visela ruže ale tak perfektně provedená. Na květu byli zasazené rudé kamínky a a lístkoch zelené. Sem tam nějaký. Bylo to jemné a zaroven extravagantní. Když jsem si všimla že kvet ruže se dá otevřít tak jsem tam objevila fotku mě a Adama. Na druhé straně bylo drobným písmem vyryté

"Budu tě milovat dokut tahle ruže nezvadne."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama