Testosteronové výkyvy

19. ledna 2017 v 22:00 |  Mars a Venuše

Ženy jsou obecně známé jako náladové, nebudu to vyvracet. Ani za boha, znám se přece. Co bych si nalhávala a myslím si, že se nás v tom najde víc. Ženská se dokáže upnout na problém natolik, že když po pár dnech si na to vzpomene tak ji v žilách vzplane stejný vztek jak v daný moment.
Ale chlap?


Znám několik typů, dokonce bych je rozdělila na online a na živo.
Proč online a na živo?

Každá má v životě nějakého chlapa, jsou různé způsoby, jak vyjadřují emoce. Některé se chápou hůř, ale jde to. Jenže jde o to, jak jsme s nimi v kontaktu. Nedám vám přesný patent na chlapa, to vůbec. Spíš vám řeknu, co mám odsledované.

U těch online.

Chlapi neřeší smajlíky, sice je někdy posílají a ano tehdy fakt mají význam. Jenže chlap když něco nechce říct tak to prostě neřekne. Není jak tvoje kámoška Linda co se chce nechat ukecat, aby ti to vyklopila, a řekne ti 40x víc než chceš vědět. Prostě to v chatu zakecají a dokonce, i když ti to vrtá měsíc hlavě a vrátíš se k tomu tak to zas zakecá.

Nevím přijde mi, že ženská na tom chatu se tak nějak nechá zlomit, ale chlap ten si jede svoje. Prostě ne, i když to vysloveně neřekne, prostě to zakecavají. Je to asi pro ně jednoduší já fakt netuším, do teď jsem tento styl konverzace nepochopila.

Píšou v atypickou dobu. Když píšu kámošce tak se prostě kouknu, jestli je online a prostě ji nechám vzkaz a vím, že se ozve. Ale chlap? Pche. Tomu když pošlete něco tak to otevře a pokud nejste online tak proste na-sr-at. Zapomene a je jedno, jak jste důležitá. Dělají to jak kámoši, tak i dlouholetý partneři.

Nevím, jestli je to fakt u těch mužů takové, nebo ja mam na takové štěstí, ale prostě se i dva týdny neozvou, protože mají blbé období. Kámoška prostě napíše: "Hej pod na kafe, mam blbé období, potřebuji si promluvit." Chlap ne. Ten se radši dva týdny neozve a pak to odůvodní větou: "Měl jsem blbé období.". Zajímalo by mě, jestli jsem jediná s touto zkušeností.

Muži na živo, nejspíš jsou ještě horší. Protože ty online můžete vypnout.

Náladový chlap je prostě katastrofa, ne že by ženské nebyli, ale jedna určitá nálada je asi nejhorší. Tím myslím náladu typu "hmm". Ano je to přesně to když na každou otázku je odpověď mlčení nebo jen "hmm" nebo "noo". Vetře tomu, že odpovědi typu "nevím" a "jak chceš" jsou ještě zlaté.

Ze začátku jsem se i snažila přijít na to je za tou vnitřní podrážděností nebo vztekem. Jenže oni to kolikrát nedokážou vysvětlit. Mě něco naštvat v práci tak dojdu dom a začnu nadávat, chlap to řeší jinak. Sedne na gauč a mlčí. Nevím proč, ale prostě oni nejsou tak sdílný a fakt je lepší počkat, když to z nich vyleze samo než tlačit na pilu.

Ano bohatě stačí naštvaní v práci pro to, aby doma s tebou nemluvil. Pokud máš chlapa, co ti doma poví, co všechno ho nasralo, dostane to ven ze sebe a je klid, tak jsi vyhrála a gratuluji. Nemusíš tím pádem řešit tyto testosteronové výkyvy, nebo jak tomu říkám já- dusení v sobě.

Máte taky nějakou zkušenost s tímto potlačováním nebo mlčenlivostí u chlapa? Je možné, že je to kvůli ideologií že chlapi mají být silní za každou cenu?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama